KONST / Litografier / Färglitografi 16152038
*
nr 1615 2038
Antoni TÃ pies
(1923-2012), Spanien
"A effacé", komposition, 1974. Signerad i blyerts, numrerad 13/90. Tryckt och utgiven av av Erker-Presse Färglitografi, bildmått: 54x75 cm, yttermått inklusive ram: 76x95 cm
Antoni Tà pies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.
Följerätt
Utrop:
10.000 kr
Såld:
7.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 april 2024
kl 19:26:24
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/4 13:58:11
1
Vinnande bud
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Antoni TÃ pies
Antoni Tà pies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.
Läs mer om Antoni TÃ pies
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni tapies antoni tà pies europa färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad spanien spansk spanska sydeuropa
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
-
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53
-
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:54
-
5390 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:50
-
5391 Färglitografi
Karl Korab. Signerad, numrerad 123/200. Färglitogr..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
*
Antoni TÃ pies
Antoni Tà pies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Antoni TÃ pies
nr 1615 2038
Antoni TÃ pies
(1923-2012), Spanien
"A effacé", komposition, 1974. Signerad i blyerts, numrerad 13/90. Tryckt och utgiven av av Erker-Presse Färglitografi, bildmått: 54x75 cm, yttermått inklusive ram: 76x95 cm
Antoni Tà pies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 10.000 kr |
Såld: | 7.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/4 13:58:11 | 1 | Vinnande bud |
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 1.000 kr
Göteborg 1.000 kr
Helsingfors 1.000 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Tema
22 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer som Fernandez Arman, Enrico Baj, Helene Billgren, Ola Billgren, Olle Bonniér, Birgit Broms, Curt Burström, Marc Chag ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Antoni TÃ pies
Antoni Tà pies, katalansk bildkonstnär född i Barcelona 1923, död i Barcelona 2012.Läs mer om Antoni Tà pies
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni tapies antoni tà pies europa färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad spanien spansk spanska sydeuropa
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38 -
5208 Färglitografi
Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:53 -
5207 Färglitografi
Claes Folcker (1940-2019), Sverige. Vinter i Waxho..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:34
-
5211 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:54 -
5390 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:50 -
5391 Färglitografi
Karl Korab. Signerad, numrerad 123/200. Färglitogr..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51